Розпис лемківського медяника

Слава Ісусу Христу! В часі війни усе здається по -іншому: судиться жорсткіше, сприймається сентиментальніше, плачеться більше. Кожне відчуття бачиться у відповідному чіткому, без напівтонів кольорі: розлуки, мужності, печалі, байдужості, ненависті, надії , радості. ЇЇ не багато сьогодні тієї радості.І, в основному, вона пов’язана з домом,з дитячими посмішками, щирими оченятами дитини.У такі яскраві щирі кольори розмалювали нам вчорашній день наші лемчатка. Вони мали особливу місію: розмалювати лемківські медяники, котрі скоро відправляться на фронт нашим захисникам.Треба сказати , що до цього завдання вони підійшли дуже відповідально та чемно. Почали з традиційної молитви та благословення нашого лемківського єґомостя о. Анатолія Дуди -Квасняка на добру роботу і захист наших воїнів. А далі малювали, сміялися, дуже-дуже старалися, гостилися “оберяними ґрулями з квасном капустом”.І колядували, колядували, колядували! Немов закодовували на добро і незримо заряджали своєю світлою нелукавою енергетикою лемківські смаколики і щиро вірили, що, скуштувавши лемківський медяник, наш воїн стане невловимим, безстрашним, захищеним їхніми дитячими ручками і обов’язково повернеться додому живим!

Усе вдалося!. Маса позитивних емоцій ! Дякуємо нашій майстрині Олені Дзікович за чудові медяники, за небайдужість, за щирість серця! Керівнику колективу “Ґречні фраїрки” Вірі Куриляк за відданість лемківській справі.

Шитким вельке лемківске музейове Боже заплат! Смакуйте, наши мужни леґіникы, лемківскими лєґумінкамы і най Панбіг щытом стане подле вас і оборонит од москальского дябла!

Слава Україні!Героям Слава!

Оставайте жыви і здорови!

Трымайме ся купы!

Ваш музей.