Робоча поїздка начальника Тернопільської ОВА В`ячеслава Негоди

У рамках робочої поїздки начальник Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода відвідав місто Монастириська – серце лемківської культури на Тернопільщині.

🫂До початку повномасштабної війни тут щороку проходив міжнародний фестиваль «Дзвони Лемківщини» – найбільший лемківський фестиваль у світі. Його традиційно проводили на «Ватряному полі» в урочищі «Бичова» у перші вихідні серпня. Це був не просто фестиваль, а жива історія, де лунали автентичні пісні, працювали майстри народних промислів, частували традиційними стравами, а лемки з різних куточків України та світу збиралися разом, щоб відчути дух рідної землі.

🇺🇦Під час візиту разом із міським головою Андрієм Старухом особливу увагу приділили ще й музейному комплексу «Лемківське село», де збережена багатогранна культурна спадщина лемків – західної етнографічної гілки українського народу. Цей музей є символом лемківської сили та нескореності. Його експозиція налічує понад 3 000 унікальних артефактів, які лемки змогли вивезти із собою під час примусової депортації 1944-47 років. Тоді десятки тисяч лемків були змушені покинути свої рідні землі в Польщі та Словаччині, маючи на збори лише дві години. Вони взяли з собою найцінніше – віру, традиції та пам’ять про предків.

🤝🏻Під час огляду експозицій музею В’ячеслав Негода зазначив, що збереження лемківської культури та підтримка таких ініціатив, які відроджують історичну пам’ять і національну ідентичність, є важливим завданням як для місцевої, так і для державної влади.

Цікаво, що майже всі працівники музею – лемківського походження. Вони з особливим трепетом розповідають про історію свого народу, адже для них це не просто робота, а збереження родинної пам’яті. Кожен експонат – це історія, сповнена болю, надії та гордості за свій народ.

🫶🏻Відвідати музей може кожен, хто хоче відчути дух Лемківщини, дізнатися про її традиції та побачити унікальні експонати, що розповідають про горду і нескорену історію лемків.